Gdzie jesteś Amando?kryminalny, dramat 2007, 109 min
reżyseria: Ben Affleck
Obsada: Casey Affleck, Michelle Monaghan, Amy Ryan, Morgan Freeman, Ed Harris

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Sobota, 27.08 g. 20:5030-08-2016 20:00
11-09-2016 21:35

Na przedmieściach Bostonu zaginęła w tajemniczych okolicznościach czteroletnia dziewczynka.

Patrick Kenzie (Casey Affleck) i Angie Gennaro (Michelle Monaghan) to para prywatnych detektywów, która podejmuje się prowadzenia śledztwa w sprawie zaginięcia 4-letniej Amandy. Dziewczynka zaginęła na robotniczych przedmieściach Bostonu, Dorchester, gdzie narkotyki i przemoc są na porządku dziennym. Policyjna akcja poszukiwania dziecka nie przynosi rezultatów, ale opiekunowie małej Amandy nie dają za wygraną i zlecają sprawę prywatnym detektywom. Patrick wychował się w tej dzielnicy i wie, jak bardzo jest niebezpieczna. Nie sądził jednak, że efekt jego poszukiwań okaże się aż tak szokujący.

Oparty na tak samo zatytułowanej powieści Dennisa Lehane’a (autora „Rzeki tajemnic”), mroczny dramat kryminalny o poszukiwaniu sprawiedliwości w świecie pozbawionym zasad. Za kamerą stanął debiutujący w tej roli Ben Affleck, uznany reżyser i aktor, który ma na koncie dwa Oscary - za współautorstwo scenariusza do Buntownika z wyboru oraz za film Operacja Argo.

W doborowej obsadzie błyszczą młodszy brat Bena Casey Affleck (Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda, Zrodzony w ogniu), Morgan Freeman (Skazani na Shawshank, Za wszelką cenę - Oscar), Ed Harris (Apollo 13, Pollock) i Michelle Monaghan (Kiss Kiss Bang Bang, serial Detektyw). Amy Ryan (Birdman, Most szpiegów), która zagrała uzależnioną od narkotyków matkę zaginionej dziewczynki, otrzymała za swój występ nominację do Złotego Globu i Oscara. Obraz zdobył liczne nagrody amerykańskich krytyków.Zobacz inne polecane w TV «