Głośniej od bombdramat obyczajowy 2015, 105 min
reżyseria: Joachim Trier
obsada: Gabriel Byrne, Isabelle Huppert, Jesse Eisenberg, Devin Druid

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Sobota, 07.10 g. 23:20Znana fotoreporterka wojenna Isabelle Reed (Isabelle Huppert) ginie w wypadku samochodowym, zostawiając męża Gene'a (Gabriel Byrne) oraz dwóch synów - Jonaha (Jesse Eisenberg) i Conrada (Devin Druid).

Nagła śmierć kobiety sprawia, że niepotrafiący sobie poradzić z jej stratą mężczyźni oddalają się od siebie. Trzy lata po śmierci Laury zostaje zorganizowana wystawa jej prac. Wydarzeniu ma towarzyszyć wspomnieniowy artykuł Richarda Weissmana (David Strathairn) z "NY Timesa", ujawniający nieznane fakty na temat wypadku Isabelle. Spokój ducha członków rodziny fotografki zostaje wystawiony na próbę. Mężczyźni muszą zmierzyć się z trudnymi wspomnieniami dotyczącymi jej wymykającej się schematom osobowości.

Obraz norweskiego reżysera i scenarzysty Joachima Triera, dwukrotnie nominowanego do Europejskiej Nagrody Filmowej, jest jego anglojęzycznym debiutem. Film pokazuje blaski i cienie sławy. Opowiada o charyzmatycznej artystce i cenie, jaką przychodzi zapłacić za jej sukces najbliższym. To historia o żałobie, samotności i skomplikowanych międzyludzkich relacjach. W rolach głównych zdobywca Złotego Globu Gabriel Byrne, laureatka dwóch Złotych Palm Isabelle Huppert, nominowany do Oscara Jesse Eisenberg oraz Devin Druid. Produkcja otrzymała nagrody na festiwalach filmowych w Sztokholmie i Trondheim, a w Cannes ubiegała się o Złotą Palmę.Zobacz inne polecane w TV «