Fruitvaledramat biograficzny 2013
reżyseria: Ryan Coogler
obsada: Michael B. Jordan, Melonie Diaz, Octavia Spencer, Kevin Durand

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Sobota, 07.06 g. 20:3022-letni czarnoskóry Oscar zostaje zatrzymany przez policjantów pod zarzutem udziału w bójce. Dochodzi do tragedii. Na faktach.

Dwudziestodwuletni Afroamerykanin, Oscar Grant (Michael B. Jordan), mieszka w Bay Area w Kalifornii. Młody mężczyzna ma już kilka występków na sumieniu, a w jego aktach widnieje wyrok za handel narkotykami. Po przebudzeniu się 31 grudnia 2008 roku spontanicznie postanawia być lepszym synem dla swojej matki, Wandy (Octavia Spencer). Także dla swojej dziewczyny, Sophine (Melonie Diaz), i czteroletniej córeczki, Tatiany (Ariana Neal), od teraz chce być bardziej kochającym partnerem i opiekuńczym ojcem. Tego samego dnia wraz z kilkoma innymi osobami zostaje zatrzymany pod zarzutem udziału w bójce. Dochodzi do tragedii.

Wstrząsająca historia w ujęciu debiutanta, Ryana Cooglera, jest oparta na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w sylwestra 2008 roku. Po zatrzymaniu grupy osób podejrzanych o udział w bojce jeden z białych policjantów śmiertelnie postrzelił bezbronnego, czarnoskórego chłopaka, Oscara Granta. Świadkowie tego zdarzenia nagrali je telefonami komórkowymi, a materiał wideo opublikowali w Internecie. Obsypany nagrodami dramat stara się zrekonstruować ostatnią dobę z życia ofiary. Film otrzymał m.in. Główną Nagrodę Jury i Nagrodę Publiczności na festiwalu w Sundance, canneńską nagrodę, Un Certain Regard, oraz statuetkę Independent Spirit. W główne role wcielili się: uhonorowany za swoją kreację nagrodą Gotham i statuetką Satelity - Michael B. Jordan (serial "Prawo ulicy", "Kronika"), Melonie Diaz ("Wszyscy twoi święci", "Ratunku! Awaria"), zdobywczyni Oscara - Octavia Spencer ("Służące", "Wyjść na prostą") oraz Kevin Durand (serial "Zagubieni", "Noe: Wybrany przez Boga").Zobacz inne polecane w TV «