Festiwal Filmowy w Cannes 2024 | Telewizja JAMBOX

Festiwal Filmowy w Cannes 2024

widowisko 2024

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
  • Wtorek, 14.05 g. 19:00

Ceremonię otwarcia 77. edycji prestiżowej imprezy poprowadzi Camille Cottin. W konkursie głównym o Złotą Palmę walczą m.in. Francis Ford Coppola i Paolo Sorrentino.

77. Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się na Croisette w dniach 14-25 maja 2024 roku. W tym roku przewodniczącą jury prestiżowego wydarzenia będzie amerykańska reżyserka Greta Gerwig. Festiwal w Cannes to wydarzenie, którego nie mogą przegapić profesjonaliści z branży filmowej i fani siódmej sztuki. Od 1946 roku prezentuje dzieła z całego świata i nagradza najlepsze filmy Złotą Palmą, Grand Prix, Nagrodą Jury i wieloma innymi wyróżnieniami. Oprócz Oficjalnej Selekcji, kilka równoległych sekcji - które zwracają uwagę na wschodzące talenty i różne filmy - ma swoją własną selekcję, taką jak Directors' Fortnight, Critics' Week iACID. Festiwal jest również okazją dla gwiazd filmowych i celebrytów do przejścia po czerwonym dywanie podczas pokazów przedpremierowych i wieczorów galowych. Fotografowie i fani gromadzą się na Croisette, aby uchwycić te wspaniałe chwile i dzielić się emocjami związanymi z festiwalem.
W konkursie głównym o Złotą Palmę walczą m.in. „Megalopolis” Francisa Forda Coppoli, „Rodzaje życzliwości” Yorgosa Lanthimosa, „Parthenope” Paola Sorrentino i „Dziewczyna z igłą” Magnusa von Horna.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «