Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentówanimacja, 2012
reżyseria: Steve Martino, Mike Thurmeier

Najbliższe emisje w CANAL+ 1 HD
Niedziela, 08.09 g. 20:30Ziemia ulega kolejnym przeobrażeniom. Tym razem światu zagraża wędrówka kontynentów, którą jak zwykle wywołuje Scrat, goniący za upragnionym żołędziem.

Brzoskwinka, córka Mańka i Eli, wkracza w wiek dojrzewania. Jej kłótnię z ojcem przerywa kontynentalny kataklizm. Rodzina zostaje rozdzielona. Maniek, Diego i Sid zostają wyrzuceni na środek właśnie tworzącego się oceanu. Na krze została też szalona babka Sida. Podczas próby powrotu do domu przyjaciele zostają napadnięci przez bandę piratów, pod dowództwem Gigantopiteka, kapitana Flaka. Więźniem morskich rozbójników jest urocza tygrysica Shira, w której Diego zakochuje się bez pamięci. Tymczasem Ela próbujw samodzielnie uratować pozostałych członków stada przed nadchodzącą katastrofą.

Czwarta część przygód Mańka, Sida i Diega z zgodniej opinii widzów i krytyków jest jedną z najlepszych z dotychczas zrealizowanych. Szczególne pochwały zebrał nieprzewidywalny, szalony i pełen niepowtarzalnego humoru scenariusz. Twórcy wprowadzili też kilka nowych, wyrazistych postaci, które nadają opowieści dodatkowego kolorytu. Jest wśród nich zrzędliwa babka Sida, tygrysica Shira, kret Louis, piraci czy ekipa bojowych chomików. Warto także podkreślić dobre polskie dialogi autorstwa Joanny Kuryłko oraz świetny dubbing. Jak napisał jeden z recenzentów portalu Stopklatka "słuchanie głosów Fronczewskiego, Pazury, czy Malajkata to rozkosz dla ucha".Zobacz inne polecane w TV «