Elledramat 2016, 126 min
reżyseria: Paul Verhoeven
obsada: Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Anne Consigny, Charles Berling, Virginie Efira

 

Najbliższe emisje w HBO HD
Czwartek, 17.05 g. 20:10Intrygujący film twórcy „Nagiego instynktu”. Rewelacyjna Isabelle Huppert w roli żelaznej bizneswoman, która zostaje zgwałcona w swoim własnym domu.

Michèle (Isabelle Huppert) jest silną, twardą i niezalezną kobietą, która prowadzi firmę produkującą gry komputerowe. Podobnie zdecydowana i pragmatyczna jest w życiu prywatnym. Pewnego dnia Michèle zostaje zaatakowana we własnym domu przez zamaskowanego włamywacza. Kiedy w końcu odkrywa, kim jest napastnik, wdaje sie z nim w perwersyjną grę.

Trzymające w napięciu, wielokrotnie nagradzane dzieło filmowe z wybitną rolą gwiazdy francuskiego kina, Isabelle Huppert (Pianistka, Miłość). Za swoją pełną niuansów, niejednoznaczną kreację, aktorka otrzymała Złoty Glob, nominację do Oscara oraz wiele innych prestiżowych wyróznień. W obsadzie znaleźli się równiez Laurent Lafitte (Sztuka uciekania), Anne Consigny (Motyl i skafander), Charles Berling (Maria Skłodowska-Curie) oraz Virginie Efira (Victoria). Obraz przykuwa uwagę niesztampowym scenariuszem, który powstał na podstawie prozy francusko-armeńskiego pisarza Philippe'a Dijana. Elle to w opinii krytyków fascynujace, ale też kontrowersyjne kino o perwersji, zbrodni i zemście oraz przywdziewaniu masek w życiu społecznym. Za reżyserię odpowiada twórca „Nagiego instynktu” Paul Verhoeven (także: RoboCop, Pamięć absolutna). Artysta w przemyślany sposób miesza rózne gatunki filmowe i zgrabnie buduje atmosferę opowieści. Całość doprawiona jest solidną porcją czarnego humoru. Produkcja brała udział w konkursie glównym na MFF w Cannes, gdzie ubiegała sie o Złotą Palmę. Otrzymała też statuetkę Cezara dla najlepszego filmu.Zobacz inne polecane w TV «