Ekipasensacyjny, 2008, 117 min
reżyseria: Adrian Vitoria
obsada: Stephen Graham, Scot Williams, Rory McCann, Kenny Doughty

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Poniedziałek, 07.01 g. 22:00Ged Brennan jest znany w przestępczym światku Liverpoolu. Razem ze swoją ekipą specjalizuje się w okradaniu transportów. Po nieudanym napadzie na tira, który okazuje się pusty, wspólnicy gangstera domagają się zapłaty.

Ged ma dosyć. Najchętniej przeszedłby na przestępczą emeryturę i zajął legalnymi interesami. Jego przyjaciel Keith (Raza Jaffrey) proponuje mu inwestycję w atrakcyjne działki, która wymaga jednak dużego wkładu finansowego. Aby zrealizować transakcję, Ged planuje ostatni skok. Tymczasem sytuacja w mieście robi się napięta. Lokalny boss narkotykowy zostaje znaleziony martwy. Młodszy brat Geda, Ratter (Kenny Doughty), próbuje namówić ekipę do przejęcia wpływów po zmarłym. Ged nie chce nawet o tym słyszeć, obawiając się konsekwencji związanych z wkroczeniem w narkotykowy biznes. Niezadowolony z decyzji brata ambitny Ratter zaczyna prowadzić ryzykowne interesy na własną rękę z pomocą nieobliczalnego Paula (Philip Olivier). Naraża przy tym na niebezpieczeństwo Geda.

"Ekipa" to zrealizowana ze znajomością tematu gangsterska opowieść w reżyserii ADRIANA VITORII. Filmowiec, znany jako twórca wojennego "Czasu bohaterów" z Seanem Beanem i Izabellą Miko w rolach głównych, sięgnął po poczytną powieść "Outlaws" Kevina Sampsona. Wśród licznych filmów gatunku powstałych w Wielkiej Brytanii po sukcesie "Porachunków" i "Przekrętu" Guya Ritchiego, "Ekipa" wyróżnia się dbałością o zachowanie realiów obowiązujących w przestępczym świecie. Szczególną uwagę reżyser poświęcił wykorzystaniu scenerii portowego Liverpoolu, który jest u Vitorii niemal pełnoprawnym bohaterem filmu. Na tle brytyjskiej metropolii rozgrywa się nieprzewidywalna walka o wpływy i przetrwanie. W imponującej precyzyjnym poprowadzeniem wielu wątków "Ekipie" zobaczyć można m.in. Scota Williamsa ("Clubbed", "Dead Man Running"), Kenny'ego Doughty ("Wpadka", "Mój pierwszy ślub") i serialowego Ala Capone z "Zakazanego imperium", czyli Stephena Grahama.Zobacz inne polecane w TV «