Dziewczyna w czerwonej peleryniehorror 2011, 97 min.
reżyseria: Catherine Hardwicke
obsada: Amanda Seyfried, Gary Oldman, Billy Burke, Shiloh Fernandez, Julie Christie

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 29.07 g. 20:10Oryginalna interpretacja klasycznej baśni o Czerwonym Kapturku. Za kamerą twórczyni słynnego Zmierzchu, Catherine Hardwicke.

Mieszkańcy średniowiecznej wioski Daggerhron zawierają układ z wilkołakiem, który od lat grasuje w pobliskiej puszczy. Bestia nie dotrzymuje jednak warunków rozejmu i zabija młodą dziewczynę. Do osady przybywa pogromca wilkołaków ojciec Solomon (Gary Oldman), który odkrywa, że między Valerie (Amanda Seyfried), przeżywającą miłosne rozterki siostrą ofiary, a potworem istnieje tajemnicza więź. Postanawia wykorzystać dziewczynę do walki z bestią.

Niezwykła interpretacja tradycyjnej baśni sięga do jej korzeni. Film, będący połączeniem romansu i horroru, wydobywa na pierwszy plan zmysłowość i tajemniczość opowieści o Czerwonym Kapturku. Duża w tym zasługa reżyserki Catherine Hardwicke, która stoi za sukcesem największego hitu kina grozy ostatnich lat – pierwszej części słynnej sagi Zmierzch. Obok mrocznej atmosfery, dobrze budowanego napięcia i efektownej scenografii, atutem produkcji jest gwiazdorska obsada. W Dziewczynie w czerwonej pelerynie wystąpili między innymi: Amanda Seyfried (Dziewięć kobiet, Mamma Mia!, Wciąż ją kocham), nominowani do Oscara Gary Oldman (Dracula, Leon zawodowiec, Szpieg) i Virginia Madsen (Candyman, Bezdroża, Ostatnia audycja) oraz laureatka tej prestiżowej nagrody Julie Christie (Doktor Żywago, Darling, Marzyciel). Nastrojowe zdjęcia są dziełem uznanej operatorki Mandy Walker (Studnia, Pierwsza strona, Australia). Producentem obrazu jest aktor Leonardo DiCaprio.Zobacz inne polecane w TV «