Dzień, w którym zatrzymała się Ziemiascience fiction 2008, 99 min
reżyseria: Scott Derrickson
obsada: Keanu Reeves, Jennifer Connelly, Kathy Bates, Jaden Smith, John Cleese

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Wtorek, 29.12 g. 15:3008-01-2016 13:55
09-01-2016 12:15
11-01-2016 18:15

Olbrzymi niezidentyfikowany obiekt zbliża się z ogromną prędkością do Ziemi. Trajektoria jego lotu wskazuje, że uderzy w Nowy Jork. Ponieważ wykryto go bardzo późno, szansa na uniknięcie kolizji jest znikoma.

Rząd USA powołuje sztab kryzysowy. Wojskowi i naukowcy, a wśród nich astrobiolog z Uniwersytetu Princeton dr Helen Benson (Jennifer Connelly), mają opracować plan przetrwania. Otoczony światłem i pyłem tajemniczy obiekt niespodziewanie ląduje nocą w Central Parku na Manhattanie. Z jego wnętrza wyłania się bezkształtna świetlista istota. Towarzyszy jej humanoidalny robot z gatunku Genetically Organized Robotic Technology. Przybysz z kosmosu zostaje postrzelony i trafia do szpitala. W inkubatorze przybiera ludzką postać. Klaatu (Keanu Reeves) domaga się spotkania z przedstawicielami ONZ. Chce ostrzec ich przed katastrofą, która grozi mieszkańcom Ziemi. Sekretarz obrony USA Regina Jackson (Kathy Bates) traktuje go jednak wrogo, poleca uwięzić i przebadać za pomocą najbardziej zaawansowanych technologii. Klaatu ucieka i nawiązuje kontakt z Helen Benson.

"Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" to remake klasycznego filmu science fiction Roberta Wise'a z 1951 roku, według scenariusza Edmunda H. Northa, który powstał z kolei na podstawie noweli Harry'ego Batesa "Farewell to the Master". W latach 50. film był rewolucyjny nie tylko ze względu na sposób przedstawienia kosmitów i robotów, ale także w związku z przesłaniem, atomowym memento, przestrogą dla społeczeństwa żyjącego w czasach Zimnej Wojny.Zobacz inne polecane w TV «