Czarne bractwo. BlacKkKlansmandramat/kryminał 2018, 128 min
reżyseria: Spike Lee
obsada: John David Washington, Adam Driver, Laura Harrier,
Alec Baldwin, Topher Grace

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
Piątek, 17.05 g. 21:00Pierwszy czarnoskóry detektyw w miasteczku Colorado Springs wraz z kolegą z wydziału infiltruje lokalny oddział Ku Klux Klanu.

Początek lat 70., stan Kolorado. Ron Stallworth awansuje na detektywa w Departamencie Policji w Colorado Springs, stając się pierwszym czarnoskórym w mieście na tym stanowisku. Zdesperowany, aby jak najszybciej udowodnić przełożonym swoje kompetencje, Ron decyduje się na przeprowadzenie ryzykownej operacji: infiltracji Ku Klux Klanu. Aby misja mogła się powieść, policjant musi zaangażować białoskórego kolegę, który będzie odpowiedzialny za bezpośrednie kontakty. Wybór pada na Flipa Zimmermana, amerykańskiego Żyda, który do tej pory nie zaprzątał sobie głowy refleksjami na temat własnej tożsamości. W mieście, w którym napięcia na tle rasowym stają się coraz bardziej dotkliwe, duet detektywów musi działać szybko, aby nie dopuścić do eskalacji przemocy.

Obraz nominowany do sześciu Nagród Akademii, w tym w głównej kategorii. Za scenariusz do filmu reżyser Spike Lee, jeden z najsłynniejszych czarnoskórych filmowców, otrzymał pierwszego w życiu Oscara®.Zobacz inne polecane w TV «