Castle. Sezon 4 | Telewizja JAMBOX

Castle. Sezon 4

serial kryminalny 2009
reżyseria: Dwight H. Little, Dean White, Jonathan Frakes
obsada: Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Molly C. Quinn

Najbliższe emisje w
  • Poniedziałek, 06.02 g. 22:00

poniedziałki o 22:00

Popularny autor kryminałów Richard Castle (Nathan Fillion) odkrywa, że seryjny morderca imituje wątki z jego powieści. Pisarz zostaje poproszony o pomoc w tej sprawie.

Gdy widzowie poznali Richarda Castle'a (Nathan Fillon) - sławnego i jednocześnie tajemniczego autora powieści kryminalnych, cierpiał on na blokadę twórczą. Richard jest rozwiedziony i samotnie wychowuje swoją nastoletnią córkę. Wszystko zmieniło się, gdy nowojorska policja, wezwała go na przesłuchanie w sprawie serii morderstw, które do złudzenia przypominały zbrodnie z jego książek. Richard odnalazł natchnienie i inspirację w pięknej i stanowczej Pani detektyw – Kate Beckett (Stana Katic), którą fascynują trudne, nieco dziwne sprawy. A wszystko zaczęło się od niewyjaśnionego morderstwa jej matki...

Osobowości Castle’a i Beckett ścierają się i coś między nimi iskrzy – wszystko to często prowadzi ich na granice bezpieczeństwa, okraszone szczyptą romansu. Kiedy sprawa, naśladowcy z książek Castle’a zostaje rozwiązana – nowy team Beckett&Castle pracuje nad rozwiązywaniem kolejnych trudnych spraw, łącząc pisarską intuicję Richarda z doświadczeniem w pracy śledczego Kate.
Teraz po 3 sezonach, związek Castle’a i Beckett jest coraz bardziej zażyły. Po wielu wspólnych przeżyciach – łapaniu morderców, unikania kul napastników, rozwiązywaniu niezliczonych spraw morderstw, ich relacja zdaje się być silniejsza niż kiedykolwiek. W dramatycznym finale 3 sezonu, dowiadujemy się, że Kapitan Roy Montgomery z nowojorskiej policji, był zamieszany w niewyjaśnione do tej pory, morderstwo matki Beckett. Jednak Kapitan Roy, został zamordowany, przez kogoś związanego z tą zbrodnią z przeszłości. Na pogrzebie Kapitana, Beckett zostaje postrzelona przez snajpera. Widzowie pamiętają jej omdlewające ciało, spadające na ziemię...Czy Beckett przeżyje?

Odcinek 1
Rise

W emocjonującym premierowym odcinku, który rozpoczyna się zaraz po wydarzeniach finału poprzedniego sezonu, Detektyw Beckett (Stana Katic) walczy o życie. Opętany poczuciem winy Castle, stara się odkryć kto stoi za zbrodnią, która doprowadziła Beckett do tego stanu. W międzyczasie, Ryan (Seamus Dever) i Esposito (John Hiertas) muszą dostosować się do zmian, kiedy stanowisko szefa ich okręgu obejmuje Victoria „Iron” Gates (Penny Johnson Jerald).

Odcinek 2
Heroes&Villains

Kiedy były więzień zostaje zamordowany, Castle i Beckett wierzą, że za zbrodnie odpowiedzialny jest ktoś, kto broni prawa i porządku. Ich wysiłki doprowadzają ich do podejrzanego, który jak się okazuje, porusza się po mieście w przebraniu superbohatera, którym być może rzeczywiście jest. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy zanim uderzy ponownie?

Odcinek 3
Head Case

Kiedy Castle i Beckett przyjeżdżają na miejsce strzelaniny, odkrywają ogromną ilość krwi. Jednak na miejscu nie znajdują ciała ofiary. Śledztwo prowadzi ich do wysoko wyspecjalizowanego laboratorium pewnego badacza (gościnnie William Atherton) oraz do potentata branży porno, który zainwestował w „fontannę młodości”. W międzyczasie, Alexis dowie się czy dostała się na Stanford.

Odcinek 4
Kick the Ballistics

W trakcie śledztwa dotyczącego tajemniczej śmierci młodej kobiety, Caslte i Beckett stają twarzą w twarz z największym koszmarem każdego policjanta. W trakcie dochodzenia, wychodzi na jaw, iż broń, która posłużyła za narzędzie zbrodni jest starą bronią Ryana – tą, która została skradziona przez seryjnego mordercę 3xK. Teraz czas mija, a zespół musi rozwiązać sprawę tego morderstwa, namierzyć 3xK oraz odzyskać broń Ryana zanim morderca uderzy ponownie.

Odcinek 5
Eye of the Beholder

Castle i Beckett pracują nad sprawą morderstwa związanego z kradzieżą cennej rzeźby. W tym odcinku gościnnie występuje Krisitin Lehman („The Killing”). Serena Kaye – bystra, seksowna śledcza ubezpieczeniowa, dołącza do Castle’a i Beckett, aby pracować razem z nimi nad sprawą. Serena ma cały czas oko na Castle’a, skrywając jednocześnie pewien sekret przed całym zespołem.

Odcinek 6
Demons

Castle I Beckett używają swoich nadnaturalnych mocy, aby złapać mordercę o ponadnaturalnych zdolnościach.
Kiedy znany łowca duchów zostaje zamordowany Castle i Beckett stają twarzą w twarz z nadnaturalnymi zjawiskami. Prowadzą śledztwo w legendarnej nowojorskiej nawiedzonej posiadłości...

Odcinek 7
Cops and Robbers

Kiedy Castle i Martha zostają wzięci jako zakładnicy przez napastników, którzy napadli na bank, Beckett przejmuje rolę negocjatora I stara się ich ocalić.

Castle i Martha zostają wzięci jako zakładnicy przez napastników ubranych w szpitalne kitle i którzy używają medycznych przezwisk (Trapper John M.D., Dr. Huxtable, Dr. Quinn Medicine Woman and Dr. Doogie Howser). Beckett znajduje się na zewnątrz budynku, desperacko starając się uratować przyjaciół. Jest to tym trudniejsze, iż doświadczony negocjator (gościnnie Dean Norris, „Breaking Bad”) obserwuje każdy jej ruch. Castle zostaje przedstawicielem zakładników. Jest między nimi Barry Livingston („My Three Sons”), który odkrywa, że napad ma tylko na celu odwrócenie uwagi od o wiele większej zbrodni. Czy Castle uwięziony w środku i Beckett na zewnątrz będą w stanie pokrzyżować plany rabusiów, zanim będzie za późno?

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «