Boże ciałodramat 2019, 115 min
reżyseria: Jan Komasa
obsada: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna,
Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
Niedziela, 12.04 g. 22:00Fałszywy ksiądz w polskim piekiełku. Dramat społeczno-religijny Jana Komasy, nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”.

„Boże Ciało” to historia 20 - letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Jednak, zamiast tam, swoje kroki kieruje do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy pod nieobecność duchownego nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Koprodukcja CANAL+. Jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Ponad 1,5 miliona widzów w kinach. Liczne nagrody, w tym nominacja do Oscara®.Zobacz inne polecane w TV «