Bohemian Rhapsodybiograficzny/muzyczny 2019, 134 min
reżyseria: Bryan Singer
obsada: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
Sobota, 14.09 g. 21:00Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym.

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym (Rami Malek - serial TV „Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury'ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury'ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

Rolę Freddiego Mercuryego miał zagrać Sacha Baron Cohen i Ben Whishaw. Sacha Baron Cohen zrezygnował z udziału w filmie z powodu różnic twórczych z członkami Queen. Brian May sprzeciwił się pomysłowi, by film był jedynie biografią wokalisty i chciał, aby przedstawiał również losy zespołu.

By poruszać się jak Freddie Mercury, Rami Malek studiował sceniczny sposób poruszania się Lizy Minnelli w „Kabarecie” oraz występy Jimiego Hendrixa, Davida Bowiego i Arethy Franklin. Podobno były to również inspiracje dla stylu poruszania się Freddiego Mercury'ego.

Bryan Singer został zwolniony z posady reżysera z powodu częstych nieobecności na planie filmowym. Film dokończył Dexter Fletcher.Zobacz inne polecane w TV «