Bez litościakcja, kryminalny 2014, 127 min
reżyseria: Antoine Fuqua
obsada: Denzel Washington, Marton Csokas, Chloë Grace Moretz, David Harbour, Bill Pullman

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 21.06 g. 22:00    24-06-2015 22:30     
    25-06-2015 03:45     
    28-06-2015 02:00    

Denzel Washington w roli uznanego za zmarłego byłego agenta, który postanawia pomóc prześladowanej przez gangsterów dziewczynie.

Robert McCall (Denzel Washington) jest byłym agentem amerykańskiego wywiadu, który prowadzi spokojne życie w Bostonie. Mężczyzna pracuje w sklepie z materiałami budowlanymi, a wieczory spędza w otwartej całą dobę restauracji. Spotyka tam prostytutkę o imieniu Teri (Chloë Grace Moretz), z którą zaprzyjaźnia się. Pewnego razu dziewczyna nie zjawia się w lokalu. Okazuje się, że została bardzo ciężko pobita przez rosyjskich gangsterów. McCall postanowia sam wymierzyć sprawiedliwość i z zimną krwią zabija członków gangu. Do miasta przybywa jednak niebezpieczny Teddy (Marton Csokas), a jego zadaniem jest odnaleźć zabójcę członków mafii.

Sensacyjna fabuła, mroczny klimat oraz wymykający się schematom bohaterowie to tylko niektóre atuty filmu wyreżyserowanego przez twórcę znakomitego Dnia próby Antoine’a Fuquę (także: Strzelec, Gliniarze z Brooklynu). W główne role wcielają się laureat dwóch Oscarów Denzel Washington (Dzień próby, Lot), nominowana za swoją kreację do Nagrody Saturna Chloë Grace Moretz (Kick Ass, Zostań, jeśli kochasz) oraz Marton Csokas (Władca Pierścieni: Powrót króla, Mój ojciec i ja). Twórcom udaje się niezwykle umiejętnie dozować napięcie. Scenariusz produkcji nawiązuje do amerykańskiego serialu kryminalnego pod tym samym tytułem.Zobacz inne polecane w TV «