Battlestar Galactica: krew i chromscience fiction, 2012
reżyseria: Jonas Pate
obsada: Luke Pasqualino, Ben Cotton, Lili Bordán, Jill Teed

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Niedziela, 11.08 g. 20:00Trwa dziesiąty rok pierwszej wojny z Cylonami, maszynami które zbuntowały się przeciwko ludzkości. Świeżo upieczony absolwent Akademii, podporucznik William Adama (Luke Pasqualino), dołącza do załogi okrętu bojowego Galactica.

Zdolny, pełen zapału młodzian chce się wykazać w walce. Nie ukrywa rozczarowania, gdy dowództwo przydziela go do przestarzałego statku transportowego typu Raptor. Jego drugim pilotem zostaje porucznik Coker Fasjovik (Ben Cotton). Nowy partner odlicza dni do końca służby i jest poirytowany towarzystwem gorliwego żółtodzioba. Otrzymują z pozoru rutynową, kilkudniową misję, podczas której mają unikać jakiegokolwiek kontaktu z przeciwnikiem. Wkrótce okazuje się, że ich ładunkiem jest programistka dr Becca Kelly (Lili Bordán), która niegdyś pracowała nad unowocześnieniem Cylonów. Od jej bezpieczeństwa zależy los całej ludzkości.

"Battlestar Galactica: Blood & Chrome" wskrzesza jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii w historii science fiction. Pierwsza produkcja z cyklu "Battlestar Galactica" powstała w 1978 roku na fali rosnącej popularności gatunku. Przemyślane i dopracowane uniwersum serialu, który w ogólnym zarysie opowiadał o ludzkości uwikłanej w wojnę z inteligentnymi maszynami, zyskało rzeszę wiernych fanów. Perypetie załogi gwiezdnego statku bojowego z powodzeniem wznowiła w 2004 roku stacja Sci-Fi Channel. Pracujący nad serialem i jego prequelem ("Caprica") producenci i scenarzyści Michael Taylor i David Eick postanowili raz jeszcze wejść do tej samej rzeki. "Battlestar Galactica: Blood & Chrome" powstał jako 10-odcinkowy serial internetowy, wydany następnie jako jeden film. Jego fabuła przypomina początki wojskowej kariery przyszłego komandora statku Battlestar Galactica. Rwącego się do walki młodego Williama Adamę zagrał Luke Pasqualino znany z serialu "Kumple". Partneruje mu Ben Cotton, który stworzył kreację dr. Kavanagh w serialu "Gwiezdne wrota: Atlantyda". Aktor wciela się w cynicznego Cokera Fasjovika, który jako doświadczony pilot dawno już wyzbył się młodzieńczego idealizmu i często ściera się z Adamą. Z czasem jednak powoli się do niego przekonuje. Postać dr Kelly, której misja odgrywa kluczową rolę dla losów ludzkiej cywilizacji powierzono Lili Bordán. To przełomowa rola dla aktorki o węgierskich korzeniach, grywającej dotąd głównie w filmach krótkometrażowych, epizodach seriali i filmach telewizyjnych.

 Zobacz inne polecane w TV «