451° Fahrenheita



sci-fi/dramat 2018, 100 min
reżyseria: Ramin Bahrani
obsada: Michael B. Jordan, Michael Shannon, Sofia Boutella, Lilly Singh, Laura Harrier

 

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 20.05 g. 20:10



Zrealizowana przez HBO ekranizacja antyutopijnej powieści Ray’a Bradbury’ego o zajmującym się zwalczaniem literatury i czytania książek strażaku, który zaczyna kwestionować sens swojej pracy.

Świat przyszłości, w którym wszelka literatura została zakazana. Guy Montag (Michael B. Jordan) jest mlłodym, sumiennym strażakiem zajmującym się niszczeniem książek. Z czasem jednak, za sprawą poznanej kobiety, mężczyzna zaczyna podważać zastany porządek rzeczy. W coraz bardziej zażarty sposób dyskutuje ze swoim mentorem - kapitanem Beattym (Michael Shannon). W końcu decyduje się zerwać z przeszłoscią i odzyskać swoje człowieczeństwo.

Współczesna adaptacja klasycznej ksiazki Ray’a Bradbury’ego. Obraz przedstawia dystopijną rzeczywistość, w której media służą do szerzenia propagandy, historia wciąż pisana jest od nowa, a „strażacy” zajmują się paleniem książek. W filmie produkcji HBO wystepuja: Michael B. Jordan (Creed: Narodziny legendy), dwukrotnie nominowany do Oscara Michael Shannon (Zwierzęta nocy), Sofia Boutella (Kingsman: Tajne służby) oraz Lilly Singh (Złe mamuśki). Jego reżyserem jest wyróżniony Nagrodą Miedzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) Ramin Bahrani (Bez względu na cenę).



Zobacz inne polecane w TV «