W sieci kłamstwUSA 2008
Reżyseria: Ridley Scott
Obsada: Russell Crowe, Leonardo Dicaprio, Golshifteh Farahani, Oscar Isaac, Mark Strong

Najbliższe emisje w HBO
Piątek, 29.10 g. 20:00Trzymająca w napięciu rozgrywka między agentem wywiadu (Leonardo DiCaprio) a jednym z przywódców islamskiej grupy terrorystycznej jest bacznie obserwowana przez bezwzględnego szefa Amerykańskiej Agencji Wywiadowczej (Russell Crowe).
Roger Ferris (Leonardo DiCaprio), doświadczony agent CIA, natrafia na ślad Al-Salima (Alon Aboutboul), przywódcy islamskiej grupy terrorystycznej. Nawiązuje współpracę z tajnymi służbami w Jordanii i liczy, że uda mu się zbliżyć do poszukiwanego przestępcy. Jego poczynania śledzi Ed Hoffman (Russell Crowe), szef CIA, który uważa, że Al-Salima trzeba wytropić i zgładzić za wszelką cenę. Rozkazy z Waszyngtonu budzą coraz większy sprzeciw Ferrisa. Agent obawiając się, że ich wykonanie może doprowadzić do zerwania porozumienia z Jordańczykami, postanawia zacząć działać na własną rękę.
Ekranizacja bestsellerowej powieści Davida Ignatiusa pod tym samym tytułem. Za kamerą stanął sławny reżyser Ridley Scott (nominowany do Oscara za filmy: Thelma i Louise, Gladiator, Helikopter w ogniu), który zaprosił do współpracy doświadczonych aktorów – zdobywcę Nagrody Amerykańskiej Akademii za pierwszoplanową rolę w Gladiatorze, Russella Crowe’a (także: Informator, Piękny umysł, Człowiek ringu) oraz trzykrotnie nominowanego do Oscara Leonardo DiCaprio (Co gryzie Gilberta Grape’a, Titanic, Aviator, Przeklęty diament). Obaj stworzyli dojrzałe, zapadające w pamięć kreacje – między bohaterami, oddalonymi od siebie o tysiące kilometrów, toczy się nieustająca wojna nerwów.Zobacz inne polecane w TV «