Spartakus: Krew i Piach | Telewizja JAMBOX

Spartakus: Krew i Piach

Serial historyczny/akcja
USA 2010
reż. Rick Jacobson, wyk. Andy Whitfield, Lucy Lawless, John Hannah, Peter Mensah, Manu Bennett

Najbliższe emisje w

Premiera w HBO: 19.06.2010 godz. 22:00
powtórzenie:
23.06.2010 godz. 01:55

Widowiskowy serial o życiu legendarnego gladiatora Spartakusa, który przez dwa lata dowodził powstaniem niewolników przeciwko Republice Rzymskiej.

Zdradzony przez Rzymian Spartakus (Andy Whitfield) zostaje wzięty do niewoli. Musi opuścić rodzinną ziemię i kobietę, którą kocha. Zostaje gladiatorem i staje się częścią brutalnej rzeczywistości, w której krew, przemoc i śmierć są na porządku dziennym. Nieustannie wystawiany na próbę, musi walczyć o przetrwanie w świecie pełnym intryg i zdrad. Aby przeżyć, musi być kimś więcej niż człowiekiem. Kimś więcej niż gladiatorem. Musi stać się legendą. Spartakus odnajdzie w sobie siłę, aby przeciwstawić się niesprawiedliwości. Zjednoczy wokół siebie armię niewolników, która przez dwa lata będzie walczyć z lepiej uzbrojonymi i liczniejszymi oddziałami Republiki.
Efektowna mieszanka kina akcji i filmu historycznego. Zrealizowany z epickim rozmachem serial obfituje w widowiskowe sceny bitew i efekty specjalne. W rolę Spartakusa wcielił się urodzony w Anglii australijski aktor Andy Whitfield (Gabriel). Partnerują mu m.in. Lucy Lawless (Xena: Wojownicza księżniczka), John Hannah (Mumia, Cztery wesela i pogrzeb) oraz Peter Mensah (300, Hulk). Produkcja powstała na zlecenie telewizji Starz, a jej światowa premiera miała miejsce na początku 2010 roku.
 

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «