Rok pierwszyUSA 2009, 93 min

Reż. Harold Ramis
Obsada: Christopher Mintz-plasse, Michael Cera, Oliver Platt, Jack Black, David Cross

Najbliższe emisje w HBO
Niedziela, 12.12 g. 20:10Zwariowana komedia o perypetiach pary jaskiniowców z epoki kamienia łupanego. Beczka śmiechu z Jackiem Blackiem i Michaelem Cerą w rolach głównych.

Jaskiniowcy Zed (Jack Black) i Oh (Michael Cera) z pewnością nie należą do elity swojej społeczności. Mężczyzn nie wyróżnia ani inteligencja, ani pracowitość, ani żadna inna zaleta. Ich niefrasobliwość i brak zaangażowania w życie wioski sprawiają, że decyzją starszyzny zostają z niej wygnani. Wówczas okazuje się, że najlepsze dopiero przed nimi. Zed i Oh rozpoczynają szaloną, pełną niezwykłych przygód podróż. Niespodziewanie ci dwaj niewydarzeni myśliwi biorą udział w najbardziej kluczowych momentach w dziejach ludzkości. Na swojej drodze spotykają m.in. patriarchę Abrahama i jego syna Izaaka, trafiają także do biblijnej Sodomy.

Reżyserem i współautorem scenariusza tej prześmiesznej komedii jest mistrz gatunku – Harold Ramis (Dzień świstaka, Golfiarze, Pogromcy duchów, Depresja gangstera), a producentem słynny Judd Apatow (Telemaniak, 40-letni prawiczek, Wpadka). Główne role zagrali nominowany do Złotego Globu Jack Black (Przeboje i podboje, Szkoła rocka, Jaja w tropikach) oraz znany z obrazów Supersamiec i Juno, zdobywca trzech nominacji do nagrody Złotego Popcornu - Michael Cera. Muzykę skomponował Theodore Shapiro (Diabeł ubiera się u Prady, Jaja w tropikach), za zdjęcia odpowiedzialny był zdobywca Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych, Alar Kivilo (Wojna Harta, film TV Podróż powrotna).Zobacz inne polecane w TV «