Rodzina Borgiówdramat historyczny, Irlandia, Kanada, Węgry, 2011, 50 min
reżyseria: Neil Jordan
obsada: Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Joanne Whalley, Lotte Verbeek

Najbliższe emisje w HBO
Sobota, 25.06 g. 22:00Nowy serial o losach, owianej złą sławą, rodziny Borgiów, która doszła do szczytu władzy we Włoszech doby renesansu.

RODZINA BORGIÓW przedstawia pełną dramatyzmu historię jednej z najbardziej fascynujących rodzin w historii Starego Świata. Zdobywca Oscara, Jeremy Irons wciela się w postać Rodrigo Borgii – patriarchy rodu Borgiów, przebiegłego manipulatora, który robi oszałamiającą karierę w renesansowych Włoszech. Akcja serialu rozpoczyna się w chwili, w której Rodrigo zostaje wybrany papieżem i przyjmuje imię Aleksandra VI. On sam, jego makiaweliczni synowie - Cezar i Juan - oraz piękna i oskarżana o liczne skandale córka Lukrecja stają się nagle członkami rodziny posiadającej największą władzę i wpływy w ówczesnym świecie. Ulubioną bronią okrutnych i zepsutych Borgiów są zastraszanie i morderstwa. Wszystkie te środki uświęca jeden cel – wytrwałe dążenie do zdobycia papieskiej tiary. Jako Aleksander VI Rodrigo przejmuje władzę w Watykanie. Podczas rządów sprawowanych przy pomocy największych szumowin Rzymu realizuje swoje obsesje, które wikłają XV-wieczny kościół i całą Europę w pasmo niekończących się skandali.

AKCJA SERIALU rozpoczyna się w przełomowym momencie dla cywilizacji Zachodu – panuje złoty wiek renesansu, lada dzień zostanie odkryty Nowy Świat. Członkowie rodziny Borgiów, której największy triumf przypada na lata życia Leonarda da Vinci, Michała Anioła i Medyceuszy, są kontrowersyjni i potępiani - nie za czyny, które również nie mogły spotkać się z aplauzem im współczesnych, lecz za to, iż we wszystkim przewyższali swoich konkurentów. Członkowie rodziny nie tylko popełniają wszystkie z możliwych biblijnych grzechów, mają na sumieniu znacznie więcej przestępstw.

Pomysłodawcą, producentem wykonawczym i scenarzystą Rodziny Borgiów jest zdobywca Oscara, Neil Jordan (Gra pozorów), który wyreżyserował również pierwsze dwa odcinki serialu.Zobacz inne polecane w TV «