No Ordinary Familyfamilijny / przygodowy, komedia, USA, 2010, 60 min

Najbliższe emisje w FOX HD
Piątek, 08.07 g. 21:00Pierwszy odcinek serialu

Powells'owie są typową amerykańską rodziną. Wszystko zmienia lot do amazońskiej dżungli. W trakcie burzy samolot ulega katastrofie, wpadając w bagniste rzeki. Udaje im się uciec z tonącego samolotu.

Po 16 latach małżeństwa Jim Powell (Michael Chiklis, „The Shield”, „Fantastyczna czwórka”) czuje, że jego relacje z wiecznie zapracowaną żoną Stephanie (Julie Benz, „Dexter”) oraz dwójką dorastających dzieci – Daphne (Kay Panabaker, „Summerland”) i JJ (Jimmy Bennett, „Star Trek”) bardzo się rozluźniły. Aby zjednoczyć rodzinę Jim postanawia, że pojadą razem ze Stephanie w jej podróż służbową do Ameryki Południowej. Kiedy rozbija się ich samolot nad Amazonką, mają tylko czas, żeby cieszyć się z ocalenia, zanim wracają do codziennego życia. Jednak wkrótce zdają sobie sprawę, że ich życie zmieniło się na zawsze. Każdy z członków rodziny odkrywa w sobie unikalną moc. Czy te nowe umiejętności sprawią, że rodzina się zjednoczy czy jej członkowie oddalą się jeszcze bardziej od siebie?

Jim czuje się bezsilny, ponieważ zdaje sobie sprawę, że jego życie nie zmierza w dobrym kierunku. Dzieci są coraz bardziej niezależne, żona spędza więcej czasu w biurze niż w domu, wspinając się po szczeblach kariery korporacyjnej. Jego praca jako policyjnego portrecisty tylko pogłębia te wątpliwości, gdy obserwuje swoich kolegów jak walczą z przestępczością i łapią kryminalistów. Kiedy jednak odkrywa, że na skutek wypadku został obdarzony mocą dzięki której ma super siłę natychmiast odnajduje nowy sens. Z pomocą swojego najlepszego przyjaciela i powiernika, Georga (Romany Malco, „40-letni prawiczek”, „Trawka”), postanawia zostać bohaterem. Stephanie, wielokrotnie nagradzany naukowiec stara się pogodzić życie rodzinne z 80-godzinnym tygodniem pracy. Jej szef i mentor, Dr Dayton King (Stephen Collins, „W siódmym niebie”), nieustannie nią kieruje i stawia nowe wyzwania badawcze w laboratorium. Kiedy Stephanie wyraża obawy, że nigdy nie uda jej się znaleźć równowagi w życiu, wydarza się coś niezwykłego. Po katastrofie odkrywa w sobie moc prędkości, która pozwala jej bez wysiłku poruszać się wśród codziennych obowiązków. Stephanie jako naukowiec natychmiast zaczyna badać to zjawisko i poszukuje jego przyczyny. Powierza swoją tajemnicę koleżance z laboratorium, Katie (Autumn Reeser, „OC”), i razem rozpoczynają badania nad tajemnicą jej niezwykłej siły.

Dla 16-letniej Daphne i 14-letniego JJ, dorastanie jest wystarczająco trudne. Daphne nie lubi podziwu jaki budzi za bycie fantastyczną, ale właśnie tak się dzieje kiedy odkrywa w sobie zdolności telepatyczne. Daphne słyszy myśli i marzenia, obawy i radości innych ludzi, bez względu na to czy tego chce czy nie. Jej młodszy brat JJ nieustannie stara się zadowolić rodziców i nauczycieli zmagając się z trudami nauki i złymi stopniami. Czując się gorszym w porównaniu z popularną siostrą i błyskotliwą mamą, JJ ponownie wątpi w siebie, kiedy okazuje się, że wszyscy mają jakąś moc poza nim – do czasu kiedy nie odkrywa nagle, że jego zdolności umysłowe uczyniły z niego geniusza.

Dla Powellów podjęcie misji, która ma im pomóc w zrozumieniu nowych umiejętności staje się kluczowe dla odbudowania życia rodzinnego, aby nauczyli się co ich określa i jednoczy. Pomimo, że mogą wspólnie podnieść samochód, biec z prędkością światła, czytać w myślach i obliczyć wymiary Wieża Eiffla – zanim nazwie się ich „superbohaterami” – są przede wszystkim zwykłą rodziną z codziennymi problemami.Zobacz inne polecane w TV «