Miłość na wybiegu | Telewizja JAMBOX

Miłość na wybiegu

KOMEDIA ROMANTYCZNA
Polska, 2009, 94 min.

reżyseria: Krzysztof Lang obsada: Karolina Gorczyca, Marcin Dorociński, Urszula Grabowska, Iza Kuna, Tomasz Karolak, Barbara Brylska, Enrique Alcides, Marta Dąbrowska, Sonia Bohosiewicz, Anna Guzik, Mateusz Janicki, Olga Frycz

Najbliższe emisje w

premiera w CANAL+:
sobota 10.07 g. 20:00
so 10.07 g. 23:35 CANAL+ HD
nd 11.07 g. 18:20 CANAL+ HD
wt 13.07 g. 23:05 CANAL+
cz 15.07 g. 20:00 CANAL+ HD

Julia Wejcher (Karolina Gorczyca) mieszka w małej nadbałtyckiej miejscowości. Pomaga rodzicom w prowadzeniu pola campingowego i smażalni ryb. Szczerze nienawidzi codziennych obowiązków i marzy o studiach artystycznych w wielkim mieście.
Tuż przed wyjazdem na egzaminy do Warszawy, Julia nakrywa swojego chłopaka Michała (Mateusz Janicki) na zdradzie. Zawód miłosny sprawia, że oblewa test. Znajoma rodziców, pani Marta (Barbara Brylska), właścicielka luksusowego zakładu fryzjerskiego, pomaga jej zadomowić się w stolicy. W jej salonie Julia poznaje Marlenę Brodzką (Urszula Grabowska), szefową jednej z najlepszych warszawskich agencji modelek, która oferuje dziewczynie pracę. Julia wkracza w wielki świat mody. Ma być nową twarzą na billboardach reklamujących biuro turystyczne bogatego biznesmena Ryszarda Krupnickiego (Tomasz Karolak). Sesją zdjęciową kieruje pracujący w agencji fotograf Kacper (Marcin Dorociński), z którym Marlena Brodzka wiąże wielkie nadzieje. Mężczyzna próbuje schłodzić uczucia natarczywej szefowej, zwłaszcza że zakochuje się w jej nowej protegowanej.

Komedia romantyczna KRZYSZTOFA LANGA ("Papierowe małżeństwo", "Prowokator", seriale: "Magda M.", Fala zbrodni", "Wydział zabójstw") nawiązuje do wyróżnionej 2 nominacjami do Oscara komedii "Diabeł ubiera się Prady" i jest zrealizowana według ustalonego schematu - chętnie wykorzystywanego w kinie motywu Kopciuszka. Zdaniem reżysera nie chodzi o to, aby widza zaskoczyć tym, co się wydarzy, bo to wiadomo, ale tym, jak to się wydarzy, jak przedstawią tę historię realizatorzy projektu i aktorzy. W ramach wykorzystanego w filmie archetypu zawsze dochodzi do zderzenia dwóch światów, które w normalnych warunkach nie powinny się zetknąć. Autorzy scenariusza - Anita Nawrocka i Paweł Trześniowski we współpracy z Janem Jakubem Wescile i Pawłem Mossakowskim - Kopciuszkiem uczynili dziewczynę z nadmorskiego miasteczka, a księciem z bajki cynicznego fotografika, który potrafi wykorzystać urok osobisty, by utrzymać pozycję w branży. Julia tymczasem czuje się w nowym środowisku zagubiona i samotna. Szybko uczy się, że nikogo nie obchodzą jej uczucia, a liczy się wyłącznie wygląd i fotogeniczność. Nie daje się omamić tym, co proponuje jej świat showbiznesu i zbiera doświadczenia, które pozwalają jej przeistoczyć się z prowincjuszki w świadomą kobietę. W tę rolę wcieliła się Karolina Gorczyca ("Korowód", "Pora mroku", "Ostatnia akcja"), która pod względem konwencji i sposobu gry wzorowała się na komedii "Notting Hill" z Julią Roberts i Hugh Grantem. Gorczycy partneruje Marcin Dorociński ("Francuski numer", "Ogród Luizy", "Boisko bezdomnych"), nagrodzony m.in. Złotym Lwem za najlepszą drugoplanową rolę męską w "Rewersie" Borysa Lankosza. Kariera bohatera granego przez Dorocińskiego rozwija się doskonale, jednak mężczyzna utrzymuje zdrowy dystans do świata, w którym funkcjonuje. Piękne modelki, z którymi ma do czynienia wydają mu się próżne. Opiekuje się swoją zwariowaną siostrą Weroniką i próbuje przyjaźnić nie raniąc uczuć zakochanej w nim właścicielki agencji, w której pracuje. Sytuacja zmienia się, gdy poznaje Julię, której naturalność i szczerość coraz bardziej go pociąga. W rolach drugoplanowych "Miłości na wybiegu" wystąpiła plejada gorących nazwisk telewizji i kina. Urszula Grabowska ("Ono", "Świadek koronny") zagrała przekonująco właścicielkę prestiżowej agencji modelek, która chcąc zdobyć upragnionego mężczyznę, porzuca wszelkie sentymenty w rozgrywce z rywalką. Pomysł, jak pozbyć się Julii podsuwa jej przyjaciółka, redaktor naczelna poczytnego plotkarskiego miesięcznika, która ma naturalną skłonność do snucia intryg. W tą przerysowaną postać z dużym wdziękiem wcieliła się Izabela Kuna ("33 sceny z życia", "Lejdis", "Galerianki"). Tomasz Karolak ("Tylko mnie kochaj", "Testosteron", "Drzazgi", "Lejdis"), bez którego trudno dziś wyobrazić sobie polską komedię romantyczną, "szarżuje" w roli bogatego biznesmena, prostaka i lowelasa Ryszarda Krupnickiego. Barbarę Brylską można zaś zobaczyć jako elegancką starsza panią, która pomaga Julii odnaleźć się w stolicy.

"Miłość na wybiegu" to sprawnie zrealizowane kino rozrywkowe. Uznanie budzi profesjonalizm w pokazywaniu sesji fotograficznych i pokazów. Kostiumy zaprojektowała Anna Męczyńska (serial "Niania"), a stylizacją fryzur oraz makijażem zajmowali się fachowcy ze świata mody. Zdjęcia do filmu były realizowane w Polsce i na Maderze. Ich autorem jest Michał Englert, który za "33 sceny z życia" został uhonorowany Złotymi Lwami w Gdyni. W filmie można zobaczyć również powszechnie znane ikony świata mody: projektantów, modelki, jak również stałych bywalców pokazów, m.in. Macieja Zienia, Karolinę Malinowską i Jagę Hupało.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «