Michael Jackson: This Is It2009, USA
reżyseria: Kenny Ortega

Najbliższe emisje w HBO
Niedziela, 17.10 g. 20:10Niezwykły dokument dedykowany wszystkim fanom zmarłego w 2009 roku króla muzyki pop – Michaela Jacksona. Filmowa relacja z przygotowań artysty do planowanej serii 50 koncertów, które miały odbyć się w Londynie.

 
Obraz Kenny’ego Ortegi to zapis ostatnich dni pracy Michaela Jacksona, zmarłego niespodziewanie w czerwcu 2009 roku. Większość materiału zawartego w filmie powstała podczas przygotowań artysty do serii pięćdziesięciu koncertów, This is it, które miały odbyć się w Londynie. Planowano, że będą to ostatnie występy w karierze wokalisty, podsumowanie jego wieloletniej kariery. Autorzy filmu pokazują zakulisowe sceny przygotowań gwiazdy muzyki pop do spektakularnego widowiska. Wrażenie robią niezwykła scenografia i wymyślne efekty specjalne. Materiał przedstawia szczegółowo wszystkie etapy prób – pracę nad choreografią i poszczególnymi utworami. Znalazły się w nim również wyczerpujące wypowiedzi najbliższych współpracowników gwiazdora i jego samego. Film ukazuje Jacksona jako artystę w dobrej formie, sprawnego i pełnego energii. Człowieka perfekcyjnego i wymagającego, który swój ostatni show chciał dopracować w najdrobniejszych szczegółach.

Fantastycznie zrealizowany film dokumentalny, opowiadający o kulisach przygotowań do ostatniej serii koncertów króla muzyki pop. Większość zdjęć powstała w czerwcu 2009 roku w Los Angeles (w Staples Center i Los Angeles Forum). Zmarły w ubiegłym roku Jackson należy do najbardziej uhonorowanych artystów w historii. W trakcie swojej 40-letniej kariery otrzymał wiele tytułów i nagród, m.in. World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty wszech czasów, Grammy i American Music Award dla Artysty Stulecia. Nagrał tak przełomowe dla muzyki rozrywkowej płyty, jak Thriller czy Bad, zrewolucjonizował sztukę teledysku, znany był z angażowania się w akcje charytatywne. Przez blisko cztery dekady był jedną z najwyrazistszych postaci popkultury. Dokument w reżyserii Kenny’ego Ortegi (cykl High School Musical) był nominowany do Black Reel Award (najlepszy film dokumentalny) i do przyznawanej przez Amerykańskich Montażystów nagrody Eddie (najlepiej zmontowany dokument).Zobacz inne polecane w TV «