The Killing: Dochodzenieserial kryminalny, USA, 2011, 57 min
obsada: Mireille Enos, Billy Campbell, Joel Kinnaman

Najbliższe emisje w Fox Comedy HD
Środa, 07.09 g. 21:00„Dochodzenie” to najnowszy serial Veeny Sud – scenarzystki, producentki i twórczyni, „Dowodów zbrodni”. Serial oparto na popularnym duńskim pierwowzorze „Forbrydelsen”, który odniósł ogromny sukces.

Akcja „Dochodzenia” rozgrywa się w deszczowym Seattle i opowiada historię zabójstwa młodej dziewczyny – Rosie Larsen i policyjnego śledztwa prowadzonego przez dwójkę detektywów, poszukujących motywu i sprawcy zbrodni. Serial rozgrywa się w czasie rzeczywistym, jeden odcinek serialu to jeden dzień śledztwa, co daje możliwość przedstawienia dogłębnej analizy głównych postaci. W „Dochodzeniu” widzowie śledzą trzy wątki związane z morderstwem: detektywów, którzy prowadzą śledztwo; pogrążonej w żałobie rodziny zamordowanej dziewczyny oraz podejrzanych. W serialu pojawia się również wątek polityczny, gdyż jednym z podejrzanych jest lokalny radny, prowadzący aktualnie kampanię. Wraz z rozwojem akcji, staje się jasne, że nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy ukrywa sekret, i choć bohaterowie myślą, że już uporali się ze swoją przeszłością, ona niespodziewanie do nich powraca.

W „Dochodzeniu” występują: Mireille Enos (nominowana za tę rolę do nagrody Emmy®) jako detektyw Sarah Linden; Billy Campbell („Once and again”) jako Darren Richmond, przewodniczący Rady Miasta Seattle, obecnie starający się o urząd burmistrza; Joel Kinnaman („Snabba Cash”) jako Stephen Holder, policjant pracujący wcześniej w wydziale narkotykowym, który wspólnie z detektyw Linden szuka sprawcy zbrodni Rosie; Michelle Forbes („Czysta krew”) w roli matki Rosie, Mitch Larsen oraz Brent Sexton („W.”, „W dolinie Elah”) jako ojciec Rosie, Stan Larsen. Pierwszy odcinek wyreżyserowała Patty Jenkins („Monster”), natomiast szósty i dziewiąty – Agnieszka Holland.Zobacz inne polecane w TV «