Greenbergkomediodramat, USA, 2010, 103 min
reżyseria: Noah Baumbach
obsada: Ben Stiller, Rhys Ifans, Greta Gerwig, Jennifer Jason Leigh

Najbliższe emisje w CANAL+ Film HD
Poniedziałek, 08.08 g. 20:00Czterdziestoletni Nowojorczyk Roger Greenberg (Ben Stiller) przechodzi kryzys. Zamierza na jakiś czas zmienić otoczenie, by nabrać dystansu do siebie i zastanowić się, co naprawdę chciałby robić w życiu. Chęć zmiany zbiega się w czasie z wyjazdem jego brata (Chris Messina) za granicę.

Roger wykorzystuje ten fakt i pod pretekstem pilnowania jego dobytku przeprowadza się do Los Angeles. Niespełniony muzyk i początkujący cieśla zaczyna na nowo szukać swojego miejsca w świecie. Odnawia kontakty z dawnym kolegą z zespołu Ivanem (Rhys Ifans) i byłą miłością Beth (Jennifer Jason Leigh), ale zauważa, że przez lata znacznie się od niego oddalili. Dużo bardziej perspektywiczna okazuje się znajomość z osobistą asystentką brata (Greta Gerwig), opiekującą się psem Greenbergów. Florence, równie samotna i zagubiona jak Roger, zaczyna interesować się wycofanym z życia mężczyzną. Zbudowanie bliższych relacji między nimi nie przychodzi jednak łatwo.

Znakomicie przyjęty przez krytykę "Greenberg" to kolejny ekscentryczny projekt niezależnego filmowca, NOAHA BAUMBACHA. Zawdzięczamy mu scenariusze "Podwodnego życia ze Stevem Zissou" i "Fantastycznego Pana Lisa", jedynych w swoim rodzaju filmów Wesa Andersona. Równie oryginalne okazały się samodzielne projekty Baumbacha - nominowana w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny "Walka żywiołów" i "Margot jedzie na ślub". Fani nowojorskiego filmowca cenią go za inteligentne scenariusze, neurotycznych bohaterów i nieoczywiste dialogi. ""Greenberg" Baumbacha to śmiech przez łzy, kino uczuciowe, ale nie sentymentalne. Niby zwyczajne, a zaskakujące. Brawa należą się i dla Bena Stillera, który zrywa z emploi klasowego wesołka, i dla Grety Gerwig, naturalnej i niezwykle w swojej roli świeżej" - pisał o nominowanym do Złotego Niedźwiedzia filmie recenzent portalu "Stopklatka".Zobacz inne polecane w TV «