Bank2009 Niemcy, USA, Wielka Brytania 
Reżyseria: Tom Tykwer
Obsada: Armin Mueller-stahl, Clive Owen, Naomi Watts, Ulrich Thomsen, Brian f. O'byrne

Najbliższe emisje w HBO
Piątek, 22.10 g. 20:05Clive Owen w roli agenta Interpolu, który musi znaleźć dowody świadczące o przestępczej działalności władz jednego z najpotężniejszych banków świata.
Agent Interpolu Louis Salinger (Clive Owen) wraz z asystentką prokuratora generalnego, Eleanor Whitman (Naomi Watts), starają się za wszelką cenę zdobyć dowody winy przedstawicieli jednego z największych światowych banków. Śledztwo prowadzi ich do Berlina, Mediolanu, Nowego Jorku oraz Istambułu. Bohaterowie odkrywają, że władze instytucji brały udział w praniu brudnych pieniędzy, handlu bronią, a także próbowały destabilizować pracę rządów. Salinger i Whitman ryzykują własnym życiem. Podejrzani zrobią wszystko, aby prawda o ich przestępstwach nie wyszła na światło dzienne.
Znakomicie skonstruowany, trzymający w napięciu do ostatniej minuty thriller dwukrotnie nominowanego do berlińskiego Złotego Niedźwiedzia Toma Tykwera (Niebo, Biegnij Lola, biegnij, Pachnidło: Historia mordercy). Reżyser jest również autorem muzyki do filmu. Scenariusz został zainspirowany skandalem bankowym w Bank of Credit & Commerce International, który miał miejsce w latach 80. XX wieku. W główne role wcieliła się para rewelacyjnych aktorów – charyzmatyczny Clive Owen (Bliżej – nominacja do Oscara, Elizabeth: Złoty wiek, Sin City - Miasto grzechu) oraz piękna i wszechstronna Naomi Watts (21 gramów – nominacja do Oscara, Zabić prezydenta, Ring 2).Zobacz inne polecane w TV «